Szkoła Podstawowa nr 168
im. Czesława Niemena
w Warszawie

Szkoła Podstawowa nr 168
im. Czesława Niemena
w Warszawie

Szkoła Podstawowa nr 168
im. Czesława Niemena
w Warszawie

Szkoła Podstawowa nr 168
im. Czesława Niemena
w Warszawie

Szkoła Podstawowa nr 168
im. Czesława Niemena
w Warszawie

Szkoła Podstawowa nr 168
im. Czesława Niemena
w Warszawie


UCZNIOWSKI KLUB SPORTOWY "SPARTAKUS"


Uczniowski Klub Sportowy "Spartakus" jest stowarzyszeniem działającym przy Zespole Szkół nr 84. Klub został założony w 1996 roku w celu uzupełnienia sportowej oferty adresowanej do uczniów Praskich Szkół, a głównie Zespołu Szkół nr 84.

Początki nie były łatwe. Brak odpowiedniej bazy sportowej w postaci hali nie ułatwiały pracy, rekompensowane były jednak przez pasję i zaangażowanie trenerów. Wysiłki trenerów, rodziców oraz samych zawodników sprawiły, że do klubu zaczęły garnąć się coraz większe ilości dzieci. Z roku na rok powstawały kolejne grupy, które uczestniczyły w turniejach, rozgrywkach ligowych, a także obozach sportowych organizowanych podczas ferii zimowych i wakacji letnich.

Z upływem czasu poprawiała się baza sportowa, w postaci dużej hali sportowej oraz boisk ze sztuczną nawierzchnią, na których trenować można przez cały rok. Szczególną chlubą jest dla nas, że doczekaliśmy się licznych reprezentantów województwa mazowieckiego w siatkówce.

Zajęcia sportowe prowadzi wykwalifikowana kadra trenerska. Sekcją siatkarską zarządza Pan Piotr Janusz a treningi piłkarskie prowadzi Pan Łukasz Mierzyński. Od początku istnienia UKS specjalizuje się w siatkówce i to w tej dyscyplinie święcił swe największe sukcesy. Od dwóch lat nasza oferta została poszerzona o sekcję piłki nożnej chłopców, w której przyszli adepci futbolu szlifują swe umiejętności i mimo młodego wieku już osiągają sukcesy na poziomie wojewódzkim.

UKS Spartakus organizując liczne imprezy, popularyzuje sport w naszym regionie i pomaga zaspokoić potrzeby chcącej współzawodniczyć młodzieży. Efekt naszej pracy to nie tylko regularnie zdobywane przez naszych uczniów Mistrzostwa Pragi Południe, ale również czołowe miejsca w mistrzostwach Warszawy i mistrzostwach województwa mazowieckiego. Zajęcia nasze są przeznaczone nie tylko dla uczniów uzdolnionych ruchowo chcących trenować siatkówkę i piłkę nożną, ale również i dla tych, którzy pragną na sportowo spędzić swój wolny czas.

Statut UKS Spartakus - kliknij

Uczniowski Klub Sportowy "Spartakus"
03-938 Warszawa ul. Zwycięzców 44
NIP 113 20 91 307
REGON 013204050
Nr rachunku bankowego 59 1060 0076 0000 4042 2011 8693


NASZE CERTYFIKATY


                   

 

Certyfikat Prezydenta m.st. Warszawy "Wars i Sawa" przyznawany szkołom wspierających uzdolnionych

Certyfikat "Skoły z Klasą"

Certyfikat "Szkoły z Prawami Dziecka"

Certyfikat "Szkoły z Pomysłem" Copyright © 2014. All Rights Reserved.