Spotkanie z pisarką - panią Małgorzatą Gutowską-Adamczyk

W piątek, dnia 7 października 2011 w bibliotece szkolnej odbyło się spotkanie z autorką powieści młodzieżowych, panią Małgorzatą Gutowską-Adamczyk. Jej najpopularniejszą książką były „Niebieskie nitki”.

Chwilę po dzwonku na lekcję przed wybranymi uczniami z klas gimnazjalnych i 6-tych szkoły podstawowej wystąpiła autorka Małgorzata Gutowska-Adamczyk. Jej pierwszym czynem, gdy tylko przestąpiła próg, było rozdanie prostokątnych kawałków papieru z zareklamowanymi dziełami. Kiedy już wszyscy trzymali w dłoniach po zakładce zapytała się jakich książek nie ma wypisanych. Po uzyskaniu odpowiedzi zaczęła wyjaśniać szczegóły, którymi różniły się jej powieści. Jak powstały. Od czego to się zaczęło.

Przez prawie godzinę mówiła o swoim życiu. Czynnikach mających na nie wpływ. Później była przerwa i każdy mógł odpocząć, rozprostować nogi. W tym czasie, wokół pani Małgorzaty zebrała się grupka osób. Dyskutowali oni na przeróżne tematy, w większym lub mniejszym stopniu związane z pisarstwem. Kiedy znowu zadzwonił dzwonek, przyszła pora na pytania. Padały najróżniejsze. Dlaczego w książce „110 ulic” to właśnie do Grajewa przeprowadziła się cała rodzina, albo czemu linie autobusowe w powieści „220 linii” odgrywają tak ważną rolę. Każde pytanie dostawało odpowiedź bardziej niż wyczerpującą. Okazało się, że w wielu przypadkach brały udział tylko jakieś napomknienia z telewizji lub obserwacje innych ludzi. W dodatku wyjaśnione zostało powiedzenie, iż opinia o pani Małgorzacie, jako „miłośniczce sportów ekstremalnych” to po prostu zwyczajny żart. Mimo to, chyba pani Adamczyk polubiła tą etykietkę, ponieważ w wielu jej pracach występują wątki ze znaczącym udziałem tychże sportów.

To spotkanie z autorką było moim pierwszym, więc na pewno na długo pozostanie w mojej pamięci. Uważam, że było bardzo owocne i wyniosłam z niego bardzo dużo. Liczę, iż następne też będą tak przyjemne i efektywne.


Kamila Rusiecka 1B

ZAPRASZAMY DO GALERII FOTOGRAFII
Kliknij na wybrane zdjęcie, aby obejrzeć więcej...

           
www.zs84.pl